ناگهان تصویر منظره تصویری دوربین

ناگهان: تصویر منظره تصویری دوربین ایتالیا هواپیما عکسبرداری اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اجتماعی خشکسالی، کمبود آب و طعم نامناسب آب شرب اصفهانی‌ها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این‌که جهت جبران کمبود آب ناشی از خشکسالی آب شرب را با رعایت همه مراحل بهداشتی از چاه تأمین می‌کنیم، گفت: آب آشا

خشکسالی، کمبود آب و طعم نامناسب آب شرب اصفهانی‌ها

خشکسالی، کمبود آب و طعم نامناسب آب شرب اصفهانی ها

عبارات مهم : سلامت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که جهت جبران کمبود آب ناشی از خشکسالی آب شرب را با رعایت همه مراحل بهداشتی از چاه تأمین می کنیم، گفت: آب آشامیدنی اصفهان که از چاه تأمین می شود، سالم هست، ولی کیفیت آن بسیار پایین بوده و به اصطلاح طعم خوبی ندارد.

به گزارش ایسنا، «کمال حیدری» امروز(یکشنبه) در نشست خبری دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: در پی شدت یافتن خشکسالی در اصفهان، تصفیه آب چاه جهت تأمین آب شرب در دستور کار قرار داده شد و اکنون بخشی از آب مصرفی مردم اصفهان از تصفیه آب چاه ها تأمین می شود.

خشکسالی، کمبود آب و طعم نامناسب آب شرب اصفهانی‌ها

وی با تأکید بر این که پیش از مصرف، سلامت آب آشامیدنی بررسی می شود، تصریح کرد: نظارت بر سلامت و بهداشتی بودن آب بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تأمین آب، بر عهده شرکت آب و فاضلاب استان است.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان خاطرنشان کرد: عوض کردن مزه و طعم آب شرب به معنای ناسالم بودن آن نیست، بلکه روزانه 1100 نمونه آب در استان سنجش سلامت می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این‌که جهت جبران کمبود آب ناشی از خشکسالی آب شرب را با رعایت همه مراحل بهداشتی از چاه تأمین می‌کنیم، گفت: آب آشا

وی ادامه داد: نارضایتی ها در تماس های مردمی به علت کیفیت آب آشامیدنی بوده که مردم از طعم و مزه آب شرب گلایه دارند، مردم اصفهان چون سال ها آب تصفیه شده است مصرف می کردند و ذائقه آن ها به این نوع آب عادت کرده، اکنون به علت پایین آمدن کیفیت آب ناراضی هستند.

وی خاطرنشان کرد: بار میکروبی و شیمیایی آب چاه کنترل شده است است و تمام املاح آن در حد مطلوب است.

روند تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در اصفهان به کندی پیش می رود

حیدری همچنین در خصوص اوضاع پرونده الکترونیک سلامت در اصفهان گفت: تاکنون 40 درصد جمعیت عضویت شده است در کلانشهر اصفهان دارای پرونده الکترونیک سلامت شده است اند.

خشکسالی، کمبود آب و طعم نامناسب آب شرب اصفهانی‌ها

وی افزود: تشکیل این پرونده ها در شهرستان های اصفهان موفق تر بوده و تقریباً 90 درصد جمعیت شهرستان ها پرونده الکترونیک سلامت فعال دارند، ولی این طرح در کلانشهر اصفهان به علت فرهنگ نادرست مراجعه کمتر مردم به مراکز عضویت و دسترسی زیاد به مطب های شخصی با کندی پیش می رود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: جهت تسریع روند ثبت پرونده های الکترونیکی در شهر اصفهان، از روش های تشویقی و اضطراری استفاده خواهیم کرد به گونه ای که کارمندان را ملزم به مراجعه و تشکیل پرونده کنیم و یا اینکه از والدین در وقت عضویت فرزندانشان بخواهیم حتماً با خانواده جهت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این‌که جهت جبران کمبود آب ناشی از خشکسالی آب شرب را با رعایت همه مراحل بهداشتی از چاه تأمین می‌کنیم، گفت: آب آشا

وی همچنین افزود: از پتانسیل مراکز خیریه و شخصی در استان نیز جهت پوشش زیاد استفاده خواهیم کرد.

حیدری با اشاره به این که جمعیت کشور به سمت زیاد کردن جمعیت سالمندی در حرکت هست، گفت: نشانه ما داشتن سالمندانی سالم است و جهت این منظور از روش های آموزشی جهت ارتقای سلامت جامعه استفاده می کنیم.

خشکسالی، کمبود آب و طعم نامناسب آب شرب اصفهانی‌ها

پاداش بازنشستگان علوم پزشکی در صورت وصول از سوی دولت داده می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا راجع به تعویق پاداش بازنشستگان علوم پزشکی گفت: تأمین اعتبار پرداخت پاداش بازنشستگان بر طبق تصویب هیئت دولت، بر عهده خزانه است که تا امروز، دانشگاه علوم پزشکی هیچ پولی بابت این عنوان دریافت نکرده است.

«طاهره چنگیز» با بیان این که در بودجه سال 96 رقمی جهت تأمین پاداش بازنشستگان تعیین نشده بود، اظهار کرد: امسال مبلغی جهت این منظور تصویب شده است است که در صورت وصول به دانشگاه علوم پزشکی، به بازنشستگان داده خواهد شد.

وی با بیان این که رقم این پاداش بسیار اوج و حدود 25 الی 30 میلیارد هست، اضافه کرد: اولویت وصول پاداش به بازنشستگان آموزش و پرورش داده شده است و در مرحله بعد بازنشستگان علوم پزشکی بر اساس اولویت قرار دارند.

وی راجع به اوضاع دانشگاه علوم پزشکی در تشکیل پرونده های الکترونیک سلامت نیز گفت: گزارش ها در سامانه وزارت بهداشت بر اساس راستی آزمایی بر مبنای پیامک تشکیل شده است و طبق بازخوردهای اعلام شده است به وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در رتبه بالایی نسبت به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی در کشور قرار دارد.

چنگیز راجع به تخلفات متفاوت در حوزه پزشکی گفت: در سال گذشته تعاملات خوبی با شرکت نظارت صورت گرفته و رویکرد شرکت نظام پزشکی در بررسی تخلفات، اجرای کارها پیشگیرانه بر طبق منشور حقوقی پزشکان و صیانت از آن است که به زودی بر اساس این پروتکل، از تخلفات پیشگیری خواهیم کرد.

وی با تأکید بر این که روشنگری، تبیین، اطلاع رسانی و برخورد رویکرد پیشگیری از تخلفات هست، افزود: شرکت نظام پزشکی استان بر طبق این دستورالعمل ارتباط میان پزشکان، داروخانه ها و آزمایشگاه ها را بررسی خواهد کرد.

45 دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز راجع به پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: جذب دانشجوی بین الملل یکی از مفاد اسناد بالادستی است که اکثر دانشگاه های کشور در این راستا کارها خد را شروع کرده اند.

«محمدرضا صبری» با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این زمینه از دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور کمی عقب تر است گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جهت ماموریت بین المللی، اقدام به فراخوان جذب دانشجوی غیر ایرانی در سال تحصیلی تازه کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون 45 متقاضی از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان و عراق متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شده است اند.

صبری گفت: این دانشجویان در رشته هایی مانند پزشکی عمومی، دندانپزشکی، کارشناسی پرستاری، مامایی و اتاق عمل، میکروبیولوژی، آناتومی، انگل شناسی، طب ایرانی و داروسازی جذب می شوند.

وی افزود: تدریس دانشجویان به زبان لاتین است و بر طبق تفاهم نامه همکاری با دانشگاه اصفهان، زبان فارسی نیز به این دانشجویان آموزش داده می شود.

واژه های کلیدی: سلامت | پزشکی | پرونده | اصفهان | دانشگاه | در اصفهان | شهر اصفهان | الکترونیک | بازنشستگان | دندانپزشکی | الکترونیکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz