ناگهان تصویر منظره تصویری دوربین

ناگهان: تصویر منظره تصویری دوربین ایتالیا هواپیما عکسبرداری اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چرا سکه دوباره گران شد؟

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ضمن اعلام علت زیاد کردن قیمت طلا و سکه از روز چهارشنبه که خلاف جهت روزهای قبلش هست، گفت: در حال‌حاضر قیمت واقعی سکه در بازار

چرا سکه دوباره گران شد؟

چرا سکه دوباره گران شد؟

عبارات مهم : بازار

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ضمن اعلام علت زیاد کردن قیمت طلا و سکه از روز چهارشنبه که خلاف جهت روزهای قبلش هست، گفت: در حال حاضر قیمت واقعی سکه در بازار دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است در صورتیکه روز گذشته تا چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

محمد کشتی آرای در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند نزولی قیمت طلا و سکه طی چهار روز ابتدایی هفته اخیر و معکوس شدن مسیر آن از روز چهارشنبه که با واگذاری سکه های پیش فروش شده است همراه شد، اظهار کرد: علی رغم روند کم کردن قیمت سکه از ابتدای هفته تا آخر روز سه شنبه، در روز چهارشنبه به علت قیمت گذاری صورت گرفته در خصوص سکه های پیش فروش شده است با قیمت غیر قطعی مجددا روند قیمت ها افزایشی شد.

چرا سکه دوباره گران شد؟

وی ادامه داد: از شنبه قیمت سکه با سه میلیون و ۷۹۰ هزار تومان بازارش را شروع کرد و در روزهای یکشنبه و دوشنبه به سه میلیون و ۱۹۰ هزار تومان کم کردن یافت و تا آخر روز سه شنبه به رقم سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. ولی ۱۷ مرداد ماه (چهارشنبه) هم وقت با واگذار سکه های پیش فروش شده است در حالی که آینده نگری می شد دو میلیون و ۶۰۰ هزار سکه مربوطه روانه بازار شود، ما بازار متوجه مساله ای شد که در نهایت روند قیمت ها را افزایشی کرد.

سکه ای وارد بازار نشد!

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به قیمت غیرقطعی سکه های پیش فروش شده است که یک میلیون تومان آن به وسیله متقاضیان در وقت عضویت پرداخت شده است و قرار بود در روز سر رسید با درصد کمتری از قیمت بازار مابه التفاوت آن پرداخت شود، اظهار کرد: بانک مرکزی قیمت واگذاری این سکه ها را سه میلیون و ۸۰ هزار تومان اعلام کرد و آنهایی که پیش فروش غیر قطعی انجام داده بودند، متوجه شدند که سود کمتری نسبت به سایر خریداران سکه های پیش فروش شده است کسب خواهند کرد؛ بنابراین در حالی که تقاضای پنهان در بازار سکه وجود داشت و افرادی منتظر بودند با ورود سکه به بازار و شکستن قیمت ها نسبت به خرید اقدام کنند، در عمل سکه ای وارد بازار نشد.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ضمن اعلام علت زیاد کردن قیمت طلا و سکه از روز چهارشنبه که خلاف جهت روزهای قبلش هست، گفت: در حال‌حاضر قیمت واقعی سکه در بازار

وی ادامه داد: این عنوان تقاضای شدیدی را به بازار تحمیل کرد و باعث زیاد کردن شدید قیمت سکه و طلا شد. در عین حال ۲۳ نوع کالا و خدمات مشمول تامین ارز از بازار ثانویه با رقمی در حدود ۸۵۰۰ تومان شد و این دو مساله موجب گردید که قیمت سکه در ظهر روز پنجشنبه به بالاترین قیمت خود یعنی رقمی معادل چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برسد.

قیمت واقعی سکه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است

کشتی آرای با اشاره به این که زیاد کردن قیمت ها از چهارشنبه به پنجشنبه نیز انتقال یافته شد، خاطر نشان کرد: هر چند چهارشنبه عصر قیمت سکه به سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده بود ولی ظهر پنجشنبه قیمت ها به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان زیاد کردن یافت و در نهایت در آخر روز پنجشنبه کاهشی شد و به سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

چرا سکه دوباره گران شد؟

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به آخرین اوضاع قیمت سکه و طلا در آخر روز پنجشنبه، بیان کرد: در آخر روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۸۰ هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۹۶۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح تازه قیمتی معادل سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت.

کشتی آرای در پاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی نمی توانست قیمت کمتری را جهت سکه های پیش فروش غیر قطعی لحاظ کند تا شاهد کم کردن ادامه دار قیمت ها باشیم، گفت : این امکان وجود نداشت و بانک مرکزی قصد دارد بازار سکه و طلا را تنظیم کند. باید بدانید که قیمت سکه از حاصل ضرب قیمت جهانی طلا و قیمت ارز بر مبنای بازار آزاد محاسبه می شود و این در حالی است که روز پنجشنبه قیمت دلار از ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان به ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان کم کردن یافت.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ضمن اعلام علت زیاد کردن قیمت طلا و سکه از روز چهارشنبه که خلاف جهت روزهای قبلش هست، گفت: در حال‌حاضر قیمت واقعی سکه در بازار

وی در مورد قیمت واقعی سکه در حال حاضر اعلام کرد: قیمت واقعی سکه در حال حاضر دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که به ازای هر مثقال طلای آب شده است ۱۷ عیار به قیمت معادل یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان محاسبه می شود.

مردم همکاری کنند بازار ارز و طلا آرام می گیرد

عضو هیات مدیره طلا و جواهر در مورد راهکار مورد نیاز جهت شکستن حباب قیمت سکه در بازار، تاکید کرد: حباب قیمت سکه ناشی از مابه التفاوت قیمت واقعی و قیمتی است که داد و ستد می شود و زمانی که تقاضا و عرضه تعادل نداشته باشند حباب ایجاد می شود و در حال حاضر میزان عرضه نسبت به تقاضا کمتر است و به همین علت در بازار حباب ایجاد شده است هست. باید مردم نسبت به عرضه سکه های پیش فروش شده است در بازار اقدام کنند تا با متعادل ساختن میزان عرضه و تقاضا شاهد شکستن حباب قیمتی سکه باشیم.

چرا سکه دوباره گران شد؟

وی ادامه داد: بانک مرکزی در حال حاضر به تعهدات خود عمل کرده است و به نظر می رسد اگر همکاری مورد نیاز به وسیله مردم صورت گیرد، شاهد تعادل قیمت ارز و سکه در بازار باشیم.

واژه های کلیدی: بازار | جواهر | مرکزی | میلیون | پنجشنبه | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz